0 Kč

Proč paddleboard

Paddleboard je zábava i sport pro každého a v každém věku. Stát na prkně není až tak obtížné, jak by se na první pohled mohlo zdát, a v nejhorším případě spadnete do vody. Díky paddleboardu se také dostanete tam, kam by vás určitě nenapadlo plavat nebo jít na procházku. Během jízdy navíc zapojíte řadu klíčových svalových systémů, od lýtkových svalů nohou přes břišní svaly a prakticky celou horní část těla. Při správné intenzitě pádlování je možné na prkně zlepšit celkovou fyzickou kondici, vytvarovat postavu a shodit nějaké to kilo. Paddleboard je jednoduše fenomén poslední doby.

gary_sport_paddleboard_na_dovolenou_4.jpg Rozdělení paddleboardů

Allround - v současné době nejrozšířenější tvar paddleboardů. Jedná se o paddleboardy určené pro začátečníky a rekreační ježdění na klidné a mírně tekoucí vodě. Jsou dostatečně stabilní a jejich délka se volí podle váhy jezdce.

Touring - kompromis mezi allround a závodními race paddleboardy. Tyto paddleboardy mají protáhlejší tvar s užší špičkou, díky tomu jsou rychlejší a lépe drží směr. Jsou vhodné na delší vyjížďky po jezerech a řekách.

Race - úzké paddleboardy s vysokým výtlakem pro maximální skluz. Hodí se tak pro sportovně založené jezdce, kteří čekají od svého paddleboardu maximální výkon.

Wave – více prohnuté, kratší a obratnější paddleboardy na kterých lze sjíždět mořské vlny (tzv. SUP surfing). V českých podmínkách lze wave paddleboardy použít i pro lehčí jezdce, ženy nebo děti.

Windsup - vhodný pro začínající nebo rekreační zájemce o windsurfing. Do paddleboardu je díky zabudovanému insertu možné umístit plachtu a díky extra kastlíku přidat druhou středovou ploutev.

Jak začít gary_sport_paddleboard_na_dovolenou_6.jpg

Na mělčině si klekněte na prkno a nohy dejte na šířku prkna. Zkuste nejdříve pádlovat rukama a poté vyzkoušejte pádlo. Až budete mít větší stabilitu, odložte si pádlo před sebe kolmo na prkno a pomalu se postavte. Délka pádla by měla být zhruba o 10 až 20 cm delší, než výška vaší postavy. Ruka, která drží pádlo nahoře, by neměla být skrčená. Pádlujte do „L“´, nejprve kolmo k sobě a poté podél paddleboardu. Pro zatočení je třeba několikrát zopakovat začátek záběru, pádlovat k sobě i od sebe, případně přehodit pádlo na druhou stranu.

Doporučení na závěr

U paddleboardingu nehrozí vážné úrazy, ale u dětí a slabších plavců by měla být samozřejmostí na jakékoliv vodní ploše vesta.

Pokud si nechcete narychlo kupovat zbrusu nové vybavení, protože nevíte, co přesně bude obnášet a zda ho nevyužijete jen pár dní v roce, navštivte naši půjčovnu a určitě si vyberete. Paddleboardy půjčujeme na krátké otestování, ale i na vícedenní dovolenou. Více informací najdete ZDE.

Oblíbené produkty

Půjčení autostanu Wild Camp Colorado 140

Autostan s plochou na spaní 140 x 240 cm je perfektním řešením pro všechny, kteří oceňují pohodlí a…

10 variant

Půjčení autostanu Wild Camp Colorado 140
Cena:
od 550 Kč s DPH

Půjčení paddleboardu Hydro Force Oceana Combo XL 10'

Univerzální model vhodný do všech typů vod s kajakovou sedačkou a kombinovaným 4 dílným pádlem,…

10 variant

Půjčení paddleboardu Hydro Force Oceana Combo XL 10'
Cena:
od 350 Kč s DPH

Půjčení nosiče kol Yakima Frontloader

Jedinečný střešní nosič kol používá uchycení o pneumatiku předního kola, poskytuje tak možnost…

10 variant

Půjčení nosiče kol Yakima Frontloader
Cena:
od 150 Kč s DPH

Blog

Archív