0 Kč

Vypadá skvěle, ale je to jen designový doplněk do bytu nebo zábavná a efektivní tréninková pomůcka?

Balanční desky jsou skvělé na posílení svalů zajišťujících správné držení těla a zlepšení celkové koordinace. Principem balančních technik je zmenšení plochy opory a v důsledku toho navození stavu „balancování”. Balancování podporuje rozvoj statických i dynamických rovnovážných schopností a je možné ho také vnímat jako specifické posilování s vlastní nebo přidanou hmotností, které je potřebné pro většinu sportů. Při cvičení na balanční podložce musí vaše svaly pracovat tak, aby zachovaly tělesnou rovnováhu. Tím se přirozeně zlepšuje vaše koordinace, nejen při cvičení, ale i v běžném životě. Cvičením také napravujete vadné držení těla a uvolňujete napětí organismu vyvolané stresem nebo nadměrnou zátěží.

Udržet dobrou rovnováhu je pro člověka velmi důležité, i když si to mnozí neuvědomují. Využijete ji totiž při zcela běžných činnostech, jako je vstávání z postele, od stolu, zavazování tkaniček a podobně.

Současně vám trénink na balanční desce přinese i spoustu zábavy. Existuje celá škála cviků a triků, které na balanční desce můžete provádět, fantazii se meze nekladou. Desku můžete jednoduše přenášet z místa na místo a trénovat, kde se vám zamane, ať už je to někde ve vnitřních prostorách nebo venku na sluníčku.

Pro začátek je dobré trénovat na koberci, který reakce balanční desky zpomalí a poskytne vám tak dostatek času pro nalezení rovnováhy. Desku vždy používejte na rovném a neklouzavém podkladu a s dostatkem místa okolo, nejméně dva metry kolem desky, vyjma začátků, kdy se budete při cvičení potřebovat přidržovat.

Jak na to

  • Nejprve umístěte balanční desku před zeď, to vám pomůže udržet rovnováhu na začátku. Vycentrujte desku na válci, nejprve zadní nohu na zadní straně desky a poté přední nohu na přední část balanční desky.
  • Položte váhu těla na přední nohu, abyste zvedli prkno ze země a opřete se rukama o zeď. Nyní zkuste vyvážit desku na válci a posouvat s ní tam a zpět. Jakmile to zvládnete, můžete začít sundávat ruce ze zdi a balancovat. Pokud ztratíte rovnováhu, stačí položit ruce zpět na zeď.
  • Zkuste přestat používat ruce a udržet rovnováhu na desce co nejdéle. S mírně pokrčenýma nohama se snažte udržet desku vyváženou s válcem uprostřed. Je to těžší, než si myslíte!
  • Nyní se můžete vědomě pokusit posouvat desku na válci z jedné strany na druhou.

Oblíbené produkty

Půjčení autostanu Wild Camp Colorado 140

Autostan s plochou na spaní 140 x 240 cm je perfektním řešením pro všechny, kteří oceňují pohodlí a…

10 variant

Půjčení autostanu Wild Camp Colorado 140
Cena:
od 550 Kč s DPH

Půjčení nosiče kol Yakima Frontloader

Jedinečný střešní nosič kol používá uchycení o pneumatiku předního kola, poskytuje tak možnost…

10 variant

Půjčení nosiče kol Yakima Frontloader
Cena:
od 150 Kč s DPH

Půjčení paddleboardu Hydro Force Oceana Combo XL 10'

Univerzální model vhodný do všech typů vod s kajakovou sedačkou a kombinovaným 4 dílným pádlem,…

10 variant

Půjčení paddleboardu Hydro Force Oceana Combo XL 10'
Cena:
od 350 Kč s DPH

Blog

Archív